על במות הרמה גבוהות, בין בנייני העיר תל אביב והאוויר הצלול כיין תלוי הצייר עוזי עוזיאל ומתכונן להופעת חייו, לצייר את הציור המהיר בעולם. אנשים רבים מתגודדים למטה ומביטים בצייר המוזר בעל הזקן הארוך והבגדים השחורים המבהיקים, הם מצפים לראות את הרגע ההיסטורי הזה ולגלות האם יצליח לשבור את שיא גינס בכבודו ובעצמו. נציגי הספר כבר מתכוננים לרגע, אוחזים בידיהם שעון עצר מתקתק.

אומנות היא עולם ומלואו. כל דבר הוא אומנות. הדרך בה אדם מבטא את עצמו היא אומנו גם אם אינו מתכוון לכך מראש. אומנות נוגעת לכל אדם ועוסקת בכל תחום בחיים. כשאנחנו מדברם על אומנות עולה לנו לראש בעיקר תחומים כמו ציור או פיסול, אבל בעצם הרבה דברים אחרים נכנסים לקטגוריה הזו בקלות. אומנות שימושית היא קטגוריה חדשה יחסית המתארת מצב של שימוש בחומרים זמינים ובכלים שיש לכל אחד על מנת ליצור יצירות שיכולות גם לשמש אותנו בהמשך. בניגוד לפסל שמלבד לפאר את החדר ביופיו אינו מעניק לנו דבר נוסף האומנות השימושית עושה בכוונה שימוש ביצירות האומנות, ולכן גם נקראת כך.

על במות הרמה ההתרגשות בשיאה, מעל במות הרמה מצלמות מתקתקות ועוד רגע קט וזה קורה, הצייר סופר לאחור והנה הוא משתלשל בפראות מחומות העיר בסמוך למגדל דוד, צונח קרוב מאד אל הבד והמכחול שבידו מצייר פרח ענקי, הפרח קורם במהירות עור וגידים ובטרם יוצאת דקה מסיים הצייר עוזיאל את יצירתו כשרגליו נוגעות בקרקע ונגיעת המכחול האחרונה משלימה את גבעולו הארוך של הפרח.

אומנות היא האופן בה אנחנו בוחרים לעשות דברים. אפשר לזרוק לפח דברים כמו פלסטיק או לזרוק קופסאות קרטון אל מכבש קרטונים, או שאפשר ליצור מהם מחדש כל מיני חפצים, כשבונים בית חדש אפשר לתכנן אותו באופן יצירתי או לעשות משהו שבלוני, ניתן לבצע בניית בריכות שחייה באופן המרובע והידוע לנו או לקיים בניית בריכות שחייה בצורות אליפיסיות ובשילוב פסיפסים צבעוניים ומעניינים, הכל עניין של גישה ובכל נגיעה ונגיעה חשובה מאד המחשבה האומנותית. הייחוד והקסם שאנחנו רוצים להכניס אל תוך העשייה שלנו.

עוזי עוזיאל זכה בסופו של דבר להיכנס אל ספר השיאים של גינס עבור הציור המהיר בעולם. ציור הפרח שלו נמתח על פני 120 מטרים, אורך שלא נשבר עד כה. הוא צייר אותו כשהוא משתלשל מחבל עבה המוריד אותו בסנפלינג מסוכן היישר מבניין כלבו שלום בעיר תל אביב. עוזי עוזיאל הוא אמנם לא אמן המתמחה באומנות שימושית, שימושיות אינה מאפשרת את עבודתו אלא אם כן אתם מכירים בית שיכול לתלות תמונה בכזה אורך, 120 מטרים אך הוא בהחלט אמן ייחודי. יתרונה של האומנות השימושית היא יכולתה לתת לכל מי שאומנות אינו הצד החזק שלו הזדמנות אמיתית ליצור וליהנות מתהליך היצירה.